З метою надання освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами, застосування особистісно орієнтованих методів навчання та з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності для таких дітей у Визирському ліцеї організовано інклюзивне навчання у 9 кл., в якому навчається 1 дитина.

ПІБ

народ-ження

Категорія звання

Назва закладу, який закінчив

Спеціальність

за освітою

Пред-мет викла

дання

Пед. стаж

Лопатіна Людмила Олександрівна

11.11.1976

Асистент вчителя

10 т.р.

Середньо спеціальна

Одеське педагогічне училище

Вихователь

5 кл.

3 р.

Основними завданнями інклюзивного навчання є:
-  здобуття дитиною з особливими освітніми потребами відповідного рівня освіти у середовищі однолітків згідно з Державним стандартом загальної середньої освіти;

-  забезпечення різнобічного розвитку дитини, реалізація її здібностей;

-  забезпечення диференційованого психолого-педагогічного супроводу;

- створення позитивного мікроклімату у закладі загальної середньої освіти з інклюзивними формами навчання, формування активного міжособистісного спілкування дітей з особливими потребами з іншими учнями;

- надання консультативної допомоги сім’ї, яка виховує дітину з особливими освітніми потребами та залучення батьків до розробки індивідуальної програми навчання.

Класи з інклюзивним навчанням організовано на підставі заяв батьків дітей з особливими освітніми потребами, висновку психолого-медико-педагогічної консультації та за погодженням із відділом освіти, висновками ІРМЦ.  У ліцеї видано наказ про створення класу з інклюзивною формою навчання, про призначення асистентів вчителя. Робочі навчальні плани складені на основі типових навчальних планів з урахуванням індивідуальних особливостей дітей з особливими потребами. Навчання здійснюється за програмами та посібниками, рекомендованими Міністерством освіти і науки України для загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі і спеціальною додатковою літературою. Розроблені індивідуальні навчальні плани з урахуванням висновків ІРЦ. Розклад уроків складений з урахуванням динаміки працездатності особливих дітей з дотриманням санітарно – гігієнічних вимог.

Особливість освітнього процесу – корекційна спрямованість.

Відповідно до висновку ПМПК, ІРЦ та за згодою батьків розробляється індивідуальна навчальна програма, яка затверджена керівником закладу. Асистент вчителя бере участь у розробленні та виконанні індивідуальних навчальних планів та програм. Учениць залучають до позакласної та позашкільної роботи, відповідно до її інтересів, нахилів, здібностей та стану здоров’я. Передумовою у забезпеченні навчання дітей з особливими потребами є індивідуалізація освітнього процесу. Мета індивідуального планування: розроблення комплексної програми розвитку дитини, яка допоможе пристосувати середовище до потреб дитини; надання додаткових послуг та форм підтримки; організація спостереження за динамікою розвитку учня. Індивідуальна програма розвитку розроблена групою фахівців (заступник директора, вчитель, асистент вчителя) із обов'язковим залученням батьків. Індивідуальна програма розроблена на 1 рік, двічі на рік переглядається і коригується. При складанні індивідуальної програми враховано відповідність вимог навчальної програми та методів з потенційними можливостями дитини. Важливою є оцінка динаміки розвитку дитини, збирання відомостей про її успіхи.